Back To Top

Folder promocyjny Odkryj Warszawę

W ramach realizowanej przez 4 Media Creations polityki CSR, mieliśmy okazję  przygotować unikalny layout oraz przeprowadzić plenerową sesję fotograficzną na potrzeby projektu folderu promocyjnego „Odkryj Warszawę”. Jest on dystrybuowany w punktach miejskiej informacji turystycznej.

Obraz

Warszawa to niewątpliwie jedno z ważniejszych punktów na mapie turystycznej Europy. Dlatego też folder został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej pozwalał udostępnić informacje o stolicy. Znając określoną grupę docelową, która zostanie zainteresowana ofertą, przedstawiliśmy nie tylko charakterystykę miasta, ale także cechy decydujące o jego wyjątkowości. Największe skupienie było na profesjonalnym wykonaniu i interesującej formie tak, aby przyciągał uwagę zwiedzających i tym samym spełnił swoje zadanie. Zadbaliśmy, by broszura była atrakcyjna graficznie, ponieważ zdjęcia to zapewne pierwszy element, na który spojrzy potencjalny odbiorca. Mając na uwadze główny przekaz folderu dobraliśmy taką wizualizację, która będzie stanowić doskonałe dopełnienie tematu. Jednocześnie ważną sprawą było zdjęcie na pierwszej stronie jako „zaproszenie”, czyli pewnego rodzaju wizualna informacja, która zachęci podróżnego do przeglądnięcia i zapoznania się z zawartością. To przede wszystkim ukazanie klimatu miasta: panorama Starego Miasta, z drugiej strony wieżowce jako zderzenie z nowoczesną częścią Warszawy, jak również  te ujęcia zachęcające do odkrywania kultury i ciekawych wydarzeń.

Treść

Kolejną sprawą była treść zawarta w folderze, która powinna jednakowo angażować oczy jak i umysł – konkretna, posiadająca najważniejsze informacje. Zaznajamia odbiorcę z historią i ofertą Warszawy, który znajdzie w niej odpowiedzi na swoje podstawowe pytania związane ze stolicą Polski. Całość została utrzymana w minimalistycznej konwencji. Trzymanie się jednego stylu na każdej ze stron sprawia, że przekaz jest spójny i jasny. Dodatkowo dopasowana czcionka uczyniła tekst przejrzystym i ułatwia szybkie przestudiowanie czy znalezienie konkretnych wiadomości. Jest bardzo wyraźna, co sprawia, że z pewnością łatwo przeczytać  broszurę nawet w ruchu.

Analiza, dbałość o detale i przede wszystkim pełne zaangażowanie zaowocowały powstaniem folderu promocyjnego „Odkryj Warszawę”. Przy tworzeniu projektu zadbaliśmy nie tylko o kreację graficzną przewodnika, ale również o odpowiednie ujęcia tak, by wydobyć piękno i zaprezentować naszą stolicę jak najlepiej. Co więcej realizując go nasza agencja zrezygnowała z wynagrodzenia, chcąc wnieść wkład w sukces miasta, będącego naszym wspólnym domem.

 

Tekst: Urszula Zduńczyk

Post a Comment