Back To Top

Christene Barberich i jej historia

Christene Barberich to szefowa w świecie mediów. Jako założycielka jednej z najszybciej rozwijających się firm Refinery29 jest wzorem w szczególności dla wielu kobiet, by podążać za marzeniami. Doskonale wie, że należy obrać cel i realizować plan, który doprowadzi na sam szczyt. Inspiruje nie tylko swoją postawą, ale dodatkowo i unikalnym stylem. Jej zamiłowanie do vintage zaowocowało godną do pozazdroszczenia kolekcją ubrań, które idealnie pasują również do ekscentrycznej osobowości. Niewątpliwie zmysł stylistyki sprawia, że ludzie odwiedzają jej konto na Instagramie, aby zobaczyć, co ma na sobie lub jak ostatnio stylizuje swoje mieszkanie. Nic więc dziwnego, że firma The Inside zaproponowała jej współpracę, w wyniku której powstały meble i dodatki doskonale przekładające się na niepowtarzalny styl Christine z odważnymi wzorami oraz ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi.

Kim jest Christene Barberich? 

Od zawsze wiedziała, że zostanie redaktorką i konsekwentnie do tego dążyła. Doświadczenie zdobywała w magazynie Gourmet czy w redakcjach The Daily oraz The New Yorker. Stworzyła własny magazyn City, które zdobyło uznanie zarówno czytelników jak i krytyków. Każde z tych doświadczeń niosło za sobą lekcję, która dała jej pewność siebie jak i pewność w podejmowaniu decyzji. Jednak świat korporacji nie był dla niej. Czuła potrzebę wzięcia udziału w czymś, za co byłaby w pełni odpowiedzialna i co okazałoby się nowym, rewolucyjnym i bardziej ambitnym projektem niż ktokolwiek by się spodziewał. 

Refinery29

Dlatego wraz z przyjaciółmi – Philippe von Borries, Justin Stefano i Piera Gelardi, stworzyli w 2005 roku portal dla kobiet, które kochają modę i są ciekawe świata. Poszerzając kolejne działy, poruszając nowe tematy i tworząc wyjątkowe projekty (chociażby związane z ciałopozytywnością) po dziś dzień zdobywają coraz szersze grono odbiorców. Na przestrzeni lat portal przeszedł wiele zmian jednak jego misja wciąż pozostaje niezmienna – wspierać kobiety w ich codzienności oraz dążeniu do własnych marzeń. To tylko potwierdza, że Refinery29.com to prawdziwe medialne imperium. Do końca tego roku treści na stronie, w mediach społecznościowych, również dzięki filmom czy wydarzeniom, które przyciągają nowe osoby, dotrą do 425 milionów użytkowników na całym świecie!

Businesswoman

Barberich obecnie jest redaktorem naczelnym Refinery29. W momencie, gdy posiada wiele obowiązków związanych z prowadzeniem tak dużej firmy, mimo wszystko znajduje czas także na inne kreatywne przedsięwzięcia. Jest konsultantką marek modowych oraz beauty, a jej podcast UnStyled, w którym prowadzone są rozmowy o tematyce lifestyle z kobiecego punktu widzenia, uzyskał już sporą grupę słuchaczy. Ostatecznie wydaje się być spełnioną kobietą sukcesu. Jednak przyznaje, że w istocie miewa też chwile zwątpienia. Wtedy ważna jest dla niej obecność bliskich i ich wsparcie, na które może liczyć. Co więcej ufa sobie, nie boi się podejmować decyzji, które doprowadziły ją do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj. Z tego powodu swoją postawą chce dawać przykład nie tylko pracownikom, ale też użytkownikom.

Jakie rady dla kobiet biznesu ma Christene Barberich? Bycie liderem wymaga zmiany podejścia, w końcu nie wszystko da się zrobić samodzielnie. Stąd dobrze zbudować zespół odpowiedzialnych i zaufanych ludzi, by móc powierzać im zadania. Mniej stresu, a więcej luzu. W każdym razie najważniejsze to kochać, co się robi i postrzegać pracę w szerszych horyzontach niż tylko jako biznes.

Tekst: Urszula Zduńczyk

Post a Comment